Logo PANS
12 czerwca 2018

Regaty Czwórek Wioślarskich ze sternikiem o puchar Rektora PANS w Przemyślu


Drugi weekend czerwca w PANS był wyjątkowy. Na plaży w Ostrowie koło Przemyśla odbyły się I Regaty czwórek wioślarskich ze sternikiem o puchar Rektora PANS. Okazja do rywalizacji była wyjątkowa, poprzez uczestnictwo w zawodach uczczono 90 rocznicę spływu przemyskich harcerzy do Morza Czarnego pod dowództwem hm. E. Heila oraz 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W godzinach 9:00 – 14:00 na akwenie przy plaży odbywały się wyścigi zespołów szkół średnich, uczelniane, harcerskie oraz przyjaciół PANS.

Oprócz zawodów wioślarskich, wszystkie zespoły wzięły także udział w turnieju siatkarskim oraz przeciągania liny. Na najlepsze drużyny czekały nagrody w postaci pamiątkowych, ozdobnych wioseł. Nagrody specjalne dla V oraz XIV wodnej drużyny harcerskiej ufundował poseł Andrzej Matusiewicz, poseł na sejm RP.

Organizatorami wydarzenia byli: Państwowa Wyższa Szkołą Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PANS w Przemyślu oraz XIV harcerska drużyna wodna im. Edwarda Heila.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi wydarzenia, właścicielom plaży w Ostrowie, na której odbywały się zawody.

Była świetna pogoda, była rywalizacja, była zabawa, Ahoy!

 

Fot. Tomasz Bielański